Concurs pentru ocuparea funcției de Director Financiar-Contabil

SPITALUL JUDEŢEAN DE URGENŢĂ REŞIŢA
scoate la
CONCURS

în conformitate cu prevederile art. 183 alin. (1) din Legea nr. 95/2006 privind reforma în domeniul sănătăţii, cu modificările şi completările ulterioare şi a Ordinului M.S.P. nr. 284/2007 privind aprobarea Metodologiei – cadru de organizare şi desfăşurare a concursurilor/examenelor pentru ocuparea funcţiilor specifice comitetului director din spitalele publice funcţia de Director Financiar-Contabil.

Concursul se va desfăşura la sediul Spitalului Judeţean de Urgenţă Reşiţa, str. Făgăraşului nr.18, în perioada 24.11.2014- 26.11.2014.

La concurs se pot înscrie candidaţii care îndeplinesc cumulativ următoarele criterii:

• au domiciliul stabil în România;
  • nu sunt condamnaţi penal sau în curs de urmărire penală;
  • sunt apţi din punct de vedere medical (fizic şi neuropsihic);
  • nu au vârsta de pensionare conform prevederilor Legii nr. 263/2010 privind sistemul unitar de pensii publice;
  • sunt absolvenţi de învăţământ universitar de lungă durată, cu diplomă de licenţă sau echivalentă în profil economic;
  • au cel putin 2 ani vechime în specialitatea studiilor;

Dosarul de înscriere la concurs trebuie să conţină următoarele documente:
1. Cererea de înscriere;
2. Copie de pe actul de identitate;
3. Copie legalizată de pe diplomă de licenţă sau de absolvire, după caz;
4. Curriculum vitae;
5. Adeverinţă care atestă vechimea în gradul profesional sau în specialitatea studiilor, după caz;
6. Cazierul judiciar;
7. Copii de pe diplome de studii şi alte acte care atestă efectuarea unor specializări, cursuri, stagii, competenţe/atestate
8. Declaraţia pe propria răspundere că nu este urmărit penal şi nu are cunoştinţă că a început urmărirea penală asupra sa;
9. Declaraţia pe propria răspundere privind colaborarea cu Securitatea înainte de anul 1989;
10. Adeverinţă din care să rezulte că este apt medical, (fizic şi neuropsihic);
11. Proiectul/ lucrarea de specialitate;

Concursul cuprinde următoarele probe de evaluare:
a) test grilă/lucrare scrisă de verificare a cunoştinţelor din legislaţia specifică postului;
b) susţinerea proiectului de specialitate pe o temă din domeniul de activitate al
postului;
c) interviul de selecţie

Înscrierile se fac la sediul Spitalului Judeţean de Urgenţă Reşiţa în perioada 3 noiembrie 2014 – 14 noiembrie 2014. Temele- cadru pentru proiectul/lucrarea de specialitate şi bibliografia pentru concurs sunt afișate pe site-ul unității www.spitaluljudeteanresita.ro.

Relații suplimentare se pot obține la sediul Spitalului Judeţean de Urgenţă Reşiţa, Serviciul Resurse Umane la tel. 0255/ 227830.

Anunțul în format PDF

Bibiografie