Anunt public privind decizia etapei de incadrare

06.11.2014

SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA RESITA – JUD. CARAS-SEVER, STR. FAGARASULUI, NR.18, titular al proiectului ,,CENTRALA TERMICA SI DEPOZIT COMBUSTIBIL SOLID - SPITALUL STATIONAR NR.3 RESITA,, anunta publicul interesat asupra luarii deciziei etapei de incadrare de catre Agentiei pentru Protectia Mediului Caras-Severin in cadrul procedurilor de evaluare a impactului asupra mediului si de evaluare adecvata: fara evaluare a impactului asupra mediului, in cadrul procedurii de evaluare a impactului asupra mediului pentru proiectul ,,CENTRALA TERMICA SI DEPOZIT COMBUSTIBIL SOLID - SPITALUL STATIONAR NR.3 RESITA,, propus a fi amplasat in RESITA, JUD. CARAS SEVERIN, STR.CRISAN, NR. 10.

Proiectul deciziei de incadrare si motivele care o fundamenteaza pot fi consultate la sediul Agentiei pentru Protectia Mediului Caras-Severin din Resita, str. Petru Maior, nr.73 in zilele de luni-joi, intre orele 08:00 -16:30 si vineri intre orele 08:00 -14:00 precum la urmatoarea adresa de internet: www.apmcs.anpm.ro.

Publicul interesat poate inainta comentarii/observatii la proiectul deciziei de incadrare in termen de 5 zile de la data publicarii prezentului anunt.